Blog
31.03.2021

4 faktory, které vás mohou vyrušovat během práce z domova

Během práce z domova může být soustředění těžší než normálně,Pokud chcete tuto bitvu vyhrát, měli byste poznat svého nepřítele.

 

1. Velké množství oznámení

Všichni víme, že telefony nás ruší od práce. Můžete trávit čas hraním her, sledováním sociálních sítí nebo videí skákajících koček. Instagram, zejména instastories, mohou být kvůli FOMO (Fear of Missing Out) zrádné víc, než se zdá. Tento syndrom vás nutí dokola projíždět nové instastories pro případ, že by někdo z vašich známých přidal fotku svého domácího mazlíčka. Řešení je jednoduché. Vypněte si oznámeních ze sociálních sítí a her. Vše by šlo vyřešit režimem letadlo, ale zmeškat hovor od vašeho šéfa by mohl napáchat víc škody než užitku.

 

2. Ještě jednu epizodu, tentokrát poslední!

Jedna z největších lží v lidské historii! Na Netflixu můžete ztratit pojem o čase úplně snadno. Cliffhangers jsou hlavními nepřáteli vaší workflow a boj proti nim, zejména při práci z domova, je tvrdý. Nenechte Netflix tuto bitvu vyhrát! Pokud už opravdu musíte vidět novou epizodu své oblíbené show, tak byste si pro Netflix měli vyhradit konkrétní čas, nejlépe ráno nebo večer.

 

Už žádné pomalé servery!

 

3. Jídlo z nudy

Většina z nás normálně jí 3 – 5krát denně. Během práce z domova však snad ani nelze spočítat, kolikrát navštívíme kouzelné místo zvané lednice. Častokrát se přistihnete, jak se díváte do ledničky a čekáte na kouzlo? Zázrak nikdy nepřijde. Je tam vždy to stejné jídlo jako před chvílí. Pro snídani, oběd, svačinu a večeři byste si měli nastavit denní rutinu, je to lepší pro vaši workflow i tělo.

 

Jídlo z nudy

 

4. Nový chlupatý kolega

Věřte tomu, že když jste doma, vaše kočka, pes nebo jakýkoliv jiný domácí mazlíček budou vyžadovat pozornost na plný úvazek, ale měli byste se soustředit na svou práci. Domácí mazlíčci vás mohou rozptýlit svými zvuky nebo neomezenou roztomilostí. Jsou zmatení a nechápou, proč se jim nevěnujete, když jste celý den doma. Ve vaší „domácí kanceláři“ by tak bohužel neměl být prostor pro domácí mazlíčky. Jedna výjimka by se však našla! Ryby v akváriu vás určitě rozptylovat nebudou. Že bychom toto pravidlo aplikovali i na naše děti?

 

Other posts

More posts
Kontakt

Kontakt