Blog
31.03.2021

Jak si chytře zařídit kancelář pro home office – 2/2

Žijeme ve zvláštní době, která tady ještě nebyla, a která se snad už v budoucnu opakovat nebude. Neexistuje žádný univerzální klíč pro všechny  jak toto období zvládnout, ale exituje několik tipů, které vám mohou pomoci tuto pandemii zvládnout z pohodlí vašeho domova. Ve svém volném čase, ne během práce. A tyto tipy se vám určitě budou líbit. Budete po nich totiž mnohem klidnější. 

 

Dělejte věci, na které jste nikdy neměli čas

Kvůli pandemii nemůžete potkat své přátele v baru nebo kavárně. Proto je nyní skvělá příležitost strávit nějaký čas se svou rodinou nebo spolubydlícími. Nemůžete do kina? Udělejte si své vlastní domácí! Máte doma stolní deskové hry, které jste ještě nikdy nehráli? A co kniha, kterou jste dostali na Vánoce a od té doby leží netknutě v polici? Máte teď mnohem více času, tak ho neztrácejte na sociálních sítích, protože je tohle možná ta nejvhodnější doba, která se pro podobné aktivity kdy naskytne. Tedy doufejme...

 

 

Dechová cvičení

Někteří jsou však nuceni zůstat odloučeni od rodiny a přátel, což může být velice náročné a stresující. Abyste se tomuto stresu předešli, případně se jej co nejrychleji zbavili, měli byste vyzkoušet dechová cvičení. Není to nic složitého, potřebujete jen své tělo a alespoň 5 minut vašeho času. 

 

  • Posaďte se nebo si lehněte na klidném místě.
  • Zaměřte se na svůj dech.
  • Zhluboka se nadechněte nosem.
  • Zadržte dech na 3 – 5 sekund.
  • Pomalu vydechujte ústy.
  • Opakujte po dobu nejméně 5 minut.

 

Během cvičení se uvolníte a sami ucítíte, jak vás stres opouští. Tuto techniku můžete použít kdekoliv a kdykoli. 

 

Dopřejte si 

Nebuďte na sebe tak tvrdí. Tím, že zůstáváte doma, bojujete proti viru; jste hrdina! A každý hrdina si přeci zaslouží nějakou odměnu. Po dokončení několika náročných úkolů byste si měli dopřát to, co máte rádi. Co třeba čokoládu, ovoce, nebo jednu epizodu oblíbeného seriálu? Fantazii se meze nekladou. Ale pozor, nic se nesmí přehánět! Nenechte se odměnami příliš se rušit od práce!  

 

Nadělte si dedikovaný server od FDC!

 

Zavolejte někomu

A tím nemyslíme pracovní hovor. Sociální interakce je mnohem důležitější než kdy jindy. Máte někoho, koho jste dlouho neviděli? Zkuste zavolat svým blízkým, rodině, přátelům. Osamělost je vážný problém, který není radno podceňovat! Může vést až k psychických problémům. Jeden hovor může pomoci nejen vám, ale může udělat radost někomu jinému. Stejně jako my, i oni vám mohou dát další tipy, jak zvládnout tuto pandemii. Víme, že to přímý kontakt nenahradí, ale lepší než nic, nemyslíte?

 

Other posts

More posts
Kontakt

Kontakt