Blog
14.04.2021

Oční jóga č. 2: Rychlá cvičení

Namaste. V minulém díle jsme si řekli, jak nastavit světlo ve své kanceláři, který monitor je pro vás nejlepší a jak často byste si měli odpočinout od obrazovky. Že je to málo? Žádný strach, máme pro vás mnohem víc! Časově nenáročná cvičení pro vaše oči, která byste měli vyzkoušet. Odložte práci na chvíli stranou, vaše zdraví je přeci důležitější! Žádnou jogamatku potřebovat nebudete, stačí se pohodlně opřít do židle a můžete začít hned! ?*MRK*?

 

1. Mrkací kardio

Nebojte se, při tomto kardiu se určitě nezapotíte. Můžete ho tím pádem cvičit, ať už jste kdekoliv.

 

1. Otevřete pořádně oči dokořán

2. Mrkněte rychle 10× za sebou

3. Zavřete oči na 20 sekund

4. Otevřete oči

 

Toto cvičení byste měli opakovat nejlépe 4× za sebou. Cvičení vám pomůže se suchýma očima a dá odpočinout vašim víčkům.

 

2. Oční masáž

Masážní olej v tomto případě nechte stranou! Postupujte podle našich instrukcí a užijte si příjemnou masáž očí. Na tuto masáž je důležité mít čisté ruce. Nejlépe je umýt mýdlem pod tekoucí vodou tak, abyste zamezili všem nečistotám v kontaktu s vašima očima.

Zpomalte dech a zavřete oči. Masírujte si ukazováčkem a prostředníkem jemnými krouživými pohyby oblast kolem očí. Cítíte úlevu? To protože tato masáž zvyšuje krevní oběh a uvolňuje svalové napětí v oblasti okolo očí. 

 

3. Facepalm

Jedná se o cvičení, o kterém jste pravděpodobně ještě neslyšeli. Tzv. Face Palming vám pomůže se uklidnit a více se soustředit na svou práci.

Nejprve si chvíli mněte ruce, abyste si je zahřáli. Poté je něžně položte přes oči tak, abyste se nedotýkali očních víček. Měli byste cítit jen teplo z vašich rukou. Odložte starosti a soustřeďte se na toto teplo.

Zasloužíte si pauzu.

 

BudhaChaos2

 

4. Oči v sloup

Každý z nás určitě zná někoho, kdo je v této disciplíně rozený talent. Avšak obracení očí v sloup může pomáhat v boji s jejich bolestí. Jak na to?

 

1. Zhluboka se nadechněte

2. Pomalu koukněte směrem k obloze

3. Poté doprava, dolů a nakonec doleva

4. Nakonec zavřete oči a zůstaňte klidní

 

Toto cvičení doporučujeme opakovat třikrát. 

 

VPS - cesta kolem světa

 

Other posts

More posts
Kontakt

Kontakt